Kripto Para

Araştırma: Kurumsalların yüzde 80’i kriptoda iyimser

Written by ramazan

Her 10 kurumsal yatırımcıdan 8’i, kripto paraların, önümüzdeki 10 yıl içinde geleneksel yatırım araçlarının yerini alacağını düşünüyor. Kripto para borsası Bitstamp’in düzenlediği bir ankette kripto paralar için pozitif birçok sonuç çıktı.

Bitstamp anketini “Kripto’nun Nabzı” olarak adlandırırken, ankete katılan küçük yatırımcı grubunun ise kurumsal yatırımcılara göre daha “umutsuz” olması dikkat çekti. Kurumsal yatırımcıların yüzde 80’lik kısmının görüşüne, perakende yatırımcının %54’lük bölümünün katılması dikkat çekti.

“50 ilâ 100 milyon müşteri için hazırlanmalıyız”

Düzenledikleri anketle ilgili konuşan Bitstamp CEO’su Bobby Zagotta, kripto para endüstrisinin uzun vadeli düşünülmesi gerektiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Anket sonuçları bize uzun vadeli düşünmemiz ve 50 ilâ 100 milyonluk müşteri kitlesi için yeterli olacak bir sistem yaratmamız gerektiğini gösteriyor. Bir sonraki müşteri dalgasını karşılamak için endüstrinin altyapısını hazır hale getirmesi gerekiyor”

23 ülkeden 28 bin katılımcı…

Ankete 23 ülkeden toplam 28 bin katılımcı katkı sağlarken, bunların 23 bini perakende 5 bini ise kurumsal yatırımcıydı. Hem kurumsal hem de perakende yatırımcıların %80’inin şu anda kripto paralardan daha çok emlak yatırımına güvenmesi ilginç sonuçlardan biriydi. Hisse senetleri (%69) ve tahviller (%77) de hala kripto paralara göre daha çok güven duyulan yatırım araçlarıydı.

%67: Kripto güvenilir bir yatırım

Ancak diğer yatırım araçlarına göre daha az güvenilir olması, kripto paralara olumsuz bir bakıç açısı olduğu anlamına da gelmemeli… Anket katılımcılarının %67’si kripto paraların diğer araçlardan bağımsız olarak güvenilir olduğuu düşündüklerini söylediler.

Merkeziyetsiz finansa güven %60

Öte yandan ankette sorulan konulardan biri de merkeziyetsiz finans ile ilgiliydi. Hem kurumsal hem de perakende yatırımcıların %60’lık kısmı merkeziyetsiz finans blok zincirlerinin, sabit coin’lerin ve NFT’lerin güvenilir yatırım araçları olduklarını belirttiler.

Regülasyon konusunun da sorulduğu ankette, kurumsal katılımcıların %33’ünden fazlası, perakende yatırımcıların ise yarısına yakını kripto para endüstrisini “regüle edilmemiş” olarak tanımladı.

The post Bitstamp anketi: Geleneksel yatırımların yerini kripto alacak appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

About the author

ramazan

Leave a Comment