Kripto Para

Elon Musk’ın Twitter’ı almasına kripto düşmanı senatörden tepki: Tehlikeli!

Written by ramazan

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar konusunda özellikle son 2 senede çok ciddi bir yasak ve karalama kampanyası yürüten ABD’li senatör Elizabeth Warren, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına da karşı olduğunu belirtti.

“Özel vergi alınmalı”

Kişisel Twitter hesbaından konuyu yorumlayan Warren şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan bu anlaşma demokrasimiz için tehlikelidir. Elon Musk gibi dolar milyarderleri, oyunu herkesten farklı olan kurallarla oynuyorlar ve kendileri için güç alanları yaratıyorlar. Büyük teknoloji şirketlerinden hesap sorabilmemiz için varlıklı kişilerden özel vergi alınması ve güçlü kanunlar gereklidir. Ultra zengin olanlar, herkes ne kadar vergi ödüyorsa, o kadar vergi ödemeli ve kendi üzerlerine düşeni herkes gibi yapmalıdır”

Her olaydan kripto paraları sorumlu tutuyor

Warren için “Tam bir kripto para düşmanı” tanımlaması yapılabilir. Bunun sebebi ise Warren’ın ABD’de yaşanan neredeyse her olumsuz olaydan bu varlıkları sorumlu tutması… Geçtiğimiz yaz aylarında ABD’nin en büyük petrol boru hatlarından birinin hack’lenmesinden sonra Warren, “Kripto paralar olmasaydı, bu boru hattı hack’lenmeyecekti, çünkü hacker’lar, fidye olarak kripto para istediler” demişti.

Aynı Warren, kripto para madencilik şirketlerinden SEC başkanı Gary Gensler’a kadar birçok kişi ve kuruma da, kripto paraların çevreye olan olumsuz etkileri ve bu varlık sınıfının nasıl kontrol edilmesi gerektiği konusunda mektuplar da yazmıştı. ABD’li senatör kısa süre önce Rus oligarkların kripto paralar vasıtasıyla Batı yaptırımlarından da kaçtığını iddia etmişti.

The post Elon Musk’ın Twitter’ı almasına kripto düşmanı senatörden tepki: Tehlikeli! appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

About the author

ramazan

Leave a Comment