Business

Güney Kore Doğrudan Satış Firması Atomy Turkiye’de

Written by Berk Yılmaz

2009 yılında kurulan Atomy, Güney Kore dahil 25 farklı ülkede doğrudan satış yapan bir network marketing şirketidir. Kurucu Başkanı Han-Gill Park tarafından belirlenen Mutlak Kalite Mutlak Fiyat ilkelerine bağlı, tüketici odaklı bir strateji uygulayarak hızlı bir şekilde büyümektedir. Atomy 2021 yılında Global satışlarda 1.9 milyar dolar satış hacmine ulaştığı, dünyanın en iyi 10 network marketing şirketi arasına girdi ve global üye sayısının 15 milyonu geçtiğini açıklamaktadır. Her sene ortalama %30 büyüyen Atomy, Güney Kore’nin en büyük Network Marketing şirketidir.

Atomy doğrudan satış pazarında “One Server One System” yapısıyla fark yaratmaktadır. Bu sistem sayesinde Atomy Globalde faaliyet gösteren tüm ülkelerden üye edinilebilir.

Atomy, ürünlerini dünya çapında tedarik etmesine imkân veren Global Tedarik Global Satış (GSGS) stratejisi ile tüm üreticilerle tüketicileri birleştiren global bir dağıtım merkezi olma yolunda olduğunu belirtmektedir. Atomy, 6 ülkede uluslararası patent sahibidir.

Yenilikçilik; Atomy, müşteri başarısına öncelik veren ve ilkeleri “Gözetme, Birlikte Büyüme ve Paylaşma” prensiplerine dayalı kurumsal kültürü merkezine alan yenilikçi bir düşünce yapısına sahiptir. Bu düşünce yapısıyla sürdürülebilir büyümenin dayandığı temellerini güçlendiren Atomy, doğrudan satış sektörüne farklı bir bakış açısı getirmiştir.

Atomy vizyonu için, her zaman “Mutlak Kalite Mutlak Fiyat” ilkesine bağlı kalmakta, çalışanlarına sosyal yardımlar sunmakta, iş ortakları ile büyümekte ve kazanımlarını ait olduğu toplumdaki diğer bireylerle paylaştığını belirtmektedir.

Atomy Stratejisi için; tek tek özenle seçilmiş kaliteli ürünleri gereksiz dağıtım giderlerini azaltarak erişilebilir fiyatlarla satmayı gerektirir. Bu müşteri merkezli doğrudan satış stratejisi sayesinde Atomy ilk 10 yılında hızlı bir büyüme sergilediğini belirtmektedir. Atomy, tüketici odaklı bir pazarlama stratejisi kullanır. Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri daha uygun fiyatlara seçip, büyük mağazalar, indirimli mağazalar, evden alışveriş ağları ve online alışveriş ile rekabet edebilecek dağıtım kanallarından satmaktadır.
Bu strateji ile nihai hedefimiz olan “Müşteri Memnuniyetini Aşarak Müşteri Başarısına” ulaşacağımıza söz veriyoruz. Şeklinde ifade etmektedir.

Atomy Ürünleri
Atomy, resmî web sitesinde de belirttiği üzere 2009 yılında sadece 33 ürün sunabilirken bugün Absolute CellActive Cilt Bakımı, Atomy Cilt Bakımı The Fame, gıda takviyesi, güzellik ürünleri, ev eşyaları, yiyecekler ve moda dahil olmak üzere 500den fazla ürünle doğrudan satış sistemindedir ve daha da geniş kapsamlı bir dağıtım şirketi olma yolunda ilerlemektedir.

Atomy Turkiye Genel Muduru Jae Dong Shin 

Atomy Türkiye Genel Müdürü Jae Dong Shin; Müşteri memnuniyetinin de ilerisinde müşterilerinin başarısına öncelik veren Atomy Türkiye faaliyetlerini bu inançla sürdürmekte olduğunu belirtmektedir. Atomy Türkiye, Atomy Global’e bağlı olup, ülkemizde 45 çeşit ürünle hizmet verdiklerini belirtmiştir.

Absolute CellActive Cilt Bakımı, Atomy Cilt Bakımı The Fame, sağlık gıdaları, güzellik ürünleri Türkiye’de çok talep görmektedir. Ülkemizin çeşitli illerinde Atomy’e ait birçok eğitim merkezi bulunmaktadır ve eğitim merkezlerinde insanlarla yüz yüze çalışmalar yapılmaktadır.


Source link

About the author

Berk Yılmaz

Leave a Comment