Halka Arz

Scooter hizmetinin Türkiye’deki elektrikli cihaz

Written by ramazan

Araştırma şirketi Gemius, dikkat çeken köşe yazısı aldı. Mobil uygulamada-Scooter’lara gidebilecek kadar büyük bir kolaylıkla seyahat edebilecekleri.

Gemius Audience’ın 14 Mart – 14 Nisan 2022 tarihi kıstas alan Martı, BinBin ve Link’in toplamda 4,4 milyon kişiyi ziyaret edeceğine dikkat edin.

Demografik bölüm

E-scooter uygulamalarının kullanımında demografikoa ilişkin bir içerik olarak, 18-44 yaş aralığındaki insanların gördüğü görülmektedir. Söz konusu uygulamalara en ilgi, 25-34 yaş arasındaki tüketiciler tarafından yönlendiriliyor.

Demografide öldürmek

Cinsiyetna söz konusu ise arada değer bir fark bulunmuyor. Gemius Seyirci’nın cephesi 50.1, cephe ise 49.9 olarak öne çıkıyor.

E-scooter uygulama konusunda Martı’yı 25-34 yaş arası tercih ediyor. Yineleme seçimlerinde bir fark bulunmaz. Martı’yı tercih eden kadın kullanıcıların yüzde 50.4 olduğunu belirtelim.

Bir başka popüler e-Scooter uygulaması olan BinBin yaşki’e yönelik büyük ilgi gösteriyor. Cinsiyet söz konusu gündemdeki erkek kullanıcı oranları 51 adet. Bu anlamda, büyük bir anlam ifade etmek için.

KREATİFLERE GÖRE ÖNE ÇIKAN E-SCOOTER UYGULAMALARI

Elektrikli Scooter kullanımında markalar arası rekabet artarken, markalar, reklam gösterimlerine de yaşta başlamaya başlama. YouTube, Facebook ve Instagram’da daha çok e-Scooter reklamı başladı. Gemius Adreal, kreatif e-Scooter uygulamalarının öne çıkan isimlerine göre belirlenir.

BinBin; YouTube uygulaması özelinde öne çıkan isim olarak Konumlandırıldı. Link ve Martı da Instagram’da reklam gösterimlerine göre verildi.

Her iki marka da kreatifleriyle dikkat çekti. E-scooter platformlarının aynı görünümünde bir iş katmanı aynı. Bu Martı’nın Migros Martı’nın Migros’ta “Martı Kodları” kreatifi dikkat çekici.

About the author

ramazan

Leave a Comment